Microsoft Power BI ile Karşılaştırmalı Raporlama Nasıl Yapılır?

02 Aralık 2022

Microsoft Power BI ile şirketin farklı iş operasyonlarında büyük avantaj sağlayacak birçok veri uygulamalarına ulaşabilmek mümkündür.  Finans, üretim ve satış gibi birçok alanda verileri yükleyebilir, analiz edebilir, görselleştirebilir veya karşılaştırmalı raporlama yapabilirsiniz.

Power BI karşılaştırmalı raporlama, işletmelere birçok açıdan fayda sağlayan bir rapor tekniğidir. Peki Microsoft Power BI ile karşılaştırmalı raporlama nasıl yapılır? Karşılaştırmalı raporlamanın işletmeler için önemi nedir? Power BI ile karşılaştırmalı raporlama nasıl hazırlanır? Karşılaştırmalı raporlamada Power BI kullanımının önemi nedir? 2000 Bilgisayar ile karşılaştırmalı raporlara nasıl ulaşabilirsiniz? Yazımızda bu konular hakkında merak edilen detayları anlatacağız.

 

Karşılaştırmalı Raporlamanın İşletmeler İçin Önemi Nedir?

 

Karşılaştırmalı raporlama, işletmenin herhangi bir sorunu kolay ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilmesi için oldukça önemlidir. Cari, ürün, tarih ve diğer parametreler hakkında hızlı karşılaştırmalar yapılır. Hızlı bir karar vermeniz gerektiğinde hemen farklı metrikleri karşılaştırabilirsiniz. Bu durum hızlı aksiyon almanızı sağlayarak iş süreçlerinizi iyileştirmenize ve hızlandırmanıza yardımcı olur.

 

Power BI ile Karşılaştırmalı Raporlama Nasıl Hazırlanır?

 

Power BI ile oluşturduğunuz tüm raporları bulutta ve web portalında depolayabilir ve yönetebilirsiniz. Power BI Desktop’ta raporlar oluşturup bu raporları düzenleyebilirsiniz. Ardından tüm raporları tarayıcıda veya mobil uygulamada görüntüleyebilirsiniz. Aynı şekilde istediğiniz zaman karşılaştırmalı raporlar da hazırlayabilirsiniz.

 

Karşılaştırmalı Raporlamada Power BI Kullanımının Önemi

 

Şirketler için karşılaştırmalı raporlama hazırlama aşamasında Power BI kullanımı oldukça önemlidir. Microsoft Power BI, raporlama araçları içerisinde en çok tercih edilen ve fayda sağlayan uygulamaların başında gelir. Verilerinize hızlı yanıtlar almak, sonuçları çıkarmak ve dönüştürmek için panolar oluşturabilir ve panoları iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Power BI kullanarak oldukça kolay bir şekilde karşılaştırmalı raporlama hazırlayabilirsiniz. Bu etkileşimli raporlar sayesinde iş zekâsı ve analitiği açısından önemli avantajlar sağlayabilirsiniz. Ayrıca buluttaki hizmetlerden faydalanarak sağlam ve yeniden kullanılabilir veri modelleri oluşturabilirsiniz. Karşılaştırmalı raporlamada tutarlı raporlar ve analizleri sağlayabilirsiniz.

 

2000 Bilgisayar ile Karşılaştırmalı Raporlarınız Elinizin Altında

 

2000 Bilgisayar işletmenizde verileri analiz etmek, yönetmek, etkili bir şekilde kullanmak, rapor hazırlamak, karşılaştırmalı raporlama yapmak ve çok daha fazlası için ihtiyacınız olan gereksinimleri sağlar. Bu işlemlerin tamamı Microsoft Power BI uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu platformun sağladığı avantajların yanı sıra kullanımı da oldukça basittir. Bu nedenle 2000 Bilgisayar’da Power BI kullanımı ile hızlı geri dönüşler ve düşük maliyetler amaçlanmaktadır.

2000 Bilgisayar ile karşılaştırmalı raporlarınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Verilerinizi analiz ederek; hangi pazarın önem kazandığını, işletmenizin performansını, harcamaları ve buna benzer birçok veriyi karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede işletmenizde hızlı kararlar alarak performans iyileştirmeleri yapabilirsiniz.

2000 Bilgisayar olarak yazılım alanında yıllardır edindiğimiz tecrübelerle profesyonel hizmetler sunuyoruz. Yazılım, iş zekâsı ve raporlama alanlarında, birbiriyle bağlantılı olan işleri tek elden ve en iyi şekilde müşterilerimize ulaştırmak için çalışıyoruz. Microsoft Power BI ile ticari yazılım kullanan firmalara/çalışanlara daha detaylı veri analizi yapabilmeleri için grafik raporlar hazırlıyoruz. Microsoft’un bulut tabanlı platformu ile hazırladığımız raporların bilgisayar, tablet, telefon gibi cihazlardan hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılabilir olmasını sağlıyoruz. Siz de işinizi büyütmek ve daha yukarıya taşımak istiyorsanız; en yenilikçi teknolojilerle sunduğumuz hizmetlere sahip olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

2000 Bilgisayar ekibi olarak, bu yazımızda sizlere Microsoft BI ile Karşılaştırılmalı Raporlama Nasıl Yapılır? Konusu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.