7 Adımda İşletmeniz için Power BI Raporlarını Neden Tercih Etmelisiniz?

22 Ekim 2022

 

Şirketler, iş süreçlerinde etkili bir veri analizi ve raporlama sistemine ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle merak edilen konulardan birisi de raporlama teknikleri ve raporlama çözümleridir. Son derece popüler olan raporlama çözümlerinden biri olan Power BI raporlama, işletmeler için birçok avantajı bir arada sunan bir raporlama sistemidir. Power BI raporlama çözümleri son derece hızlı ve etkili sonuçlar almanıza olanak sağlar. Ayrıca birçok insan, şirketleşme sürecinde raporlamanın neden önemli olduğunu ve raporlama tekniklerini merak eder. Bunun yanı sıra işletmeleri için neden Microsoft Power BI raporlama sistemini tercih etmeleri gerektiği de merak konusudur. 2000 Bilgisayar ekibi olarak bu yazımızda, Power BI raporlama çözümlerinin işletmeniz için faydaları hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşacağız.

 

1-    Tüm Cihazlardan Ulaşım    

Power BI raporlama sistemi tüm cihazlardan raporlarınıza ulaşmanız mümkündür. Bunun yanı sıra Miscrosoft Power BI raporlama sistemi ile raporlarınıza istediğiniz her ortamda kolaylıkla ulaşabilir ve verilerinizi analiz edebilirsiniz.

 

 

2-    Çeşitli Raporları Hazırlayabilirsiniz

Power BI son teknolojik gelişmelere sahip kusursuz bir raporlama sistemi olmasının yanı sıra çeşitli raporlama sistemi çözümleri de sunmaktadır. Bu raporları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Finans Raporları

Finans alanında çalışan herkesin (Bankalar veya yatırımcılar) ihtiyaç duyduğu bir raporlama türüdür. Power BI raporlama sistemi ile detaylı finans raporları hazırlamak mümkündür.

 

İnsan Kaynakları Raporları

Power BI insan kaynakları (İK) raporu son derece etkili bir raporlama türüdür. Çalışanlarla etkili iletişim kurmak, sorunların tespit edilmesi ve çözüm süreçlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi için de son derece önemlidir. Power BI raporlama sistemi ile detaylı İK raporları hazırlamak mümkündür.

 

Satış Raporları

Satış raporu, bir şirketin belirli aralıklarla satış analizlerini gösteren rapordur. Doğru şekilde hazırlanırsa satış süreçleri hakkında detaylı bilgi veren satış raporlarını Power BI ile kusursuz bir şekilde hazırlamanız mümkündür.

 

Satın Alma Raporları

Satın alma raporları, sürecin kayıt altına alınması için gerekli evraklardır. Power BI ile etkili ve doğru satın alma raporları hazırlayabilirsiniz.

 

Karşılaştırmalı Raporlar

Bu raporlar, erişim bölgelerinizi bir dizi kategoriye göre karşılaştırdığınız raporlar oluşturmanızı sağlar. Microsoft Power BI raporlama sistemi ile kusursuz ve detaylı karşılaştırma raporları hazırlayabilirsiniz.

 

3-     Gerçek Zamanlı Bilgiye Ulaşın

Power BI raporlama sisteminin özelliklerinde birisi de gerçek zamanlı bilgiye ulaşabilmenizdir. Kısacası Power BI sayesinde istediğiniz raporlara istediğiniz zaman istediğiniz yerde ulaşabilirsiniz.   

 

4-     Yönetim ve Güvenlik

Power Bı raporlama sisteminin en büyük avantajlarından birisi de güvenlik sistemidir. Raporlarınıza yalnızca izin verdiğiniz kişiler erişim sağlayabilir.

 

5-     Basit ve erişilebilir bilgiler        

Veri raporlama ve görselleştirme programı olan Power BI ile kullanımı kolay ve ölçeklenebilir analitik çözümlerin hepsi bir aradadır. Microsoft Power BI ile şirketinizin karar alma süreçlerini hızlandırmanız da mümkündür.

 

6-      Büyük ve Karmaşık Verileriniz Tek Bir Raporda

Power BI ile farklı raporlama sistemleri yerine tek bir raporlama sistemi ile istediğiniz bilgileri bir arada tutabilirsiniz. Bu raporlama sistemi tüm verilerin tek bir rapora kaydedilmesini sağlar.

 

7-     Verilerinizi bağlamak kolay

Power BI, Excel, SQL, SharePoint ve daha birçok veri kaynağına bağlanarak, verileri raporlama sürecini yönetebileceğiniz ve etkileşimli görseller oluşturabileceğiniz bir sistemdir

           

İhtiyacınız Olan Tüm Raporlarınızı 2000Bilgisayar Halletsin!

 

Microsoft'tan bir teknoloji yeniliği olan Power BI, mobil entegrasyonu olan bir raporlama sistemidir. 2000 Bilgisayar olarak Power BI sisteminin sunduğu eşsiz raporlama hizmetini güvenilir bir şekilde almanız için çeşitli hizmetler sunmak temel hedefimiz. Amacımız iş süreçlerinizde kusursuz bir raporlama hizmeti alarak süreçlerinizi daha da iyileştirmektir.

 

2000 Bilgisayar olarak bu yazımızda Power BI raporlama süreçleri hakkında merak edilenleri sizler ile paylaştık. Amacımız, hizmet verdiğimiz her firmanın, veri analizi ve raporlama sürecinde etkin olması böylece işini büyütmesidir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir veya web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.